En I עב
חיפוש
אנשים | אתר
שלום אורח | כניסה
משרד החקלאות ופיתוח הכפר I מדינת ישראל       
research_title.gif research_logo.gif
הנהלה ספריה תלמידי מחקר יחידה עסקית דוברות מכוני מחקר אודות
שלח באימייל הדפס


מינהל המחקר החקלאי מרכז וולקני ידיעון 18, אלול תשע"ד, ספטמבר 2014

מחנה נוער שוחר מדע הסתיים בהצלחה

השנה אנו מציינים 40 שנה לקיומו של מחנה הקייץ של נוער שוחר מדע. במחנה השתתפו 45 תלמידים מכל רחבי הארץ: באר- שבע, יד בנימין, גן יבנה, קיבוצי ומושבי עמק חרוד וטבריה.

התלמידים בצעו  במסגרת המחנה עבודות חקר לבגרות בביולוגיה ובמדעי הסביבה במעבדות המחקר שבמכון בליווי מלא של חוקרים, מהנדסים וטכנאי מחקר.

הנושאים אותם הקיפו התלמידים היו מגוונים: הזנת בקר של חומרי לוואי מתעשיית המזון, תהליכי תסיסה של תחמיצים, טיפולים בתוצרת חקלאית לאחר קטיף, חומרי הדברה והשפעתם על מזיקים פטריות וחיידקים כולל הדברה ביולוגית, שימוש בשיטות של ביולוגיה מולקולרית לאפיון תכונות של צמחים שונים, מחקרים סביבתיים ועוד.

המחנה הוכתר כהצלחה ואנו נמשיך ללוות את התלמידים עד להגשת העבודות במהלך השנה.
תודה רבה לכלל העובדים שלקחו חלק בהצלחה של המחנה שלנו
 
 
 
 

 

ברכות לחוקרים

ברכות לחוקרים אשר זכו במענקי מחקר מקרן "ישראל- סין" המנוהלת על ידי האקדמיה הישראלית למדעים:

 

פרופ' סמיר דרובי מהמכון לחקר אחסון ואיכות תוצרת חקלאית ומזון

 

ד"ר שירי פרייליך ממרכז מחקר נוה- יער אשר זכתה בנוסף גם למענק הצטיינות

 

אירוע להורי מתגייסים

אירוע מיוחד מסוגו התקיים לראשונה במינהל עבור עובדים ובני זוגם שהם הורים לילדים העומדים בפני גיוס.
האירוע כלל הרצאה מרתקת שמטרתה הכנת ההורים  לקראת גיוס הילדים. ההרצאה ניתנה על ידי גליה בוקצ'ין, מנכ"לית "צעד קדימה", חברה העוסקת בפיתוח ובניהול של מיזמים חברתיים, והכנה מיטבית לגיוס איכותי הוא אחד מיעדיה.
ההרצאה "המשפחה מתגייסת" סקרה את התהליכים העוברים על משפחה המגייסת את בנה/בתה לצבא, ובמסגרתה ניתנו  כלים ייחודיים לליווי החיילים הצעירים וכלים מעשיים להתמודדות עם השירות הצבאי וחוויותיו לסוגיהן השונים: מה עושים כשהילדים מתקשים להסתגל למסגרת הצבאית, זיהוי ואיתור סימני מצוקה, כיצד ניתן להציב לילדים ציפיות ריאליות מהשירות, כיצד ומתי נכון לפנות למפקד ותהליכים העוברים על תלמידים בגיל זה ערב גיוסם.
אנו מקווים שאירוע מסוג זה יהפוך למסורת שנתית ושנוכל להעניק משהו קטן להורים שילדיהם תורמים רבות לביטחון המדינה. 
קרא עוד

איגרת ברכה לעובדי המינהל

 

 

מינהל המחקר החקלאי מאחל שנה טובה ומוצלחת לעובדים, לגמלאים ולמלגאים ובני המשפחה. אנו מביאים את איגרת ראש המינהל, פרופ' יורם קפולניק לכבוד השנה החדשה.
קרא עוד

 

הכירו את החוקרים החדשים של המינהל

בעקבות החלטות ועדת האסטרטגיה השתלבו במינהל חוקרים צעירים בתחומי מחקר שנועדו לקדם את התכנית ולאפשר פעילות מחקרית בנושאי המיקודים. אנו מביאים בפניכם את "תעודת הזהות" של החוקרים החדשים. זאת ההזדמנות לאחל להם הצלחה רבה, שנת צמיחה ופריחה והצלחה בכל מעשי ידיהם.
קרא עוד

 

פרסומים בעלי IF גבוה

בשנתיים האחרונות, חוקרים שלנו פרסמו יחד עם צוותי המחקר שלהם, פרסומים בעלי IF מעל 6. אנו מביאים בפניכם את רשימת הפרסומים.
קרא עוד

 

הכל תחת קורת גג אחת- הצב"ם

המינהל יספק שירותים אנליטיים מתקדמים תחת קורת גג אחת- הצב"ם. כך נוכל להעניק שירות מקצועי ברמה גבוהה לחוקרים ולמהנדסים ולשמור על הציוד ועל איכותו. מבנה זה קורם עור וגידים, בשיתוף אגף בנא"ם,  וצפוי להתחיל לפעול בקרוב.  
קרא עוד

 

חוקרי המינהל בכנס EAAP

חוקרי המינהל, בראשותו של ד"ר אילן הלחמי, לקחו חלק בכנס השנתי למדעי בעלי-חיים של ארגון הפדרציה האירופאית שנערך בדנמרק בתקופת מלחמת "צוק איתן". ד"ר שרה וויל- פיינשטיין, דוקטורנטית בתחום, מביאה את הרשמים מהכינוס.
קרא עוד

 

האם דבורי הדבש מפסיקות להעלם?

סקר פחת שנערך בשנים האחרונות בהשתתפות 19 מדינות ובינהן ישראל, מצא כי שיעור הפחת הכללי של דבורי הדבש בחורף האחרון הוא הנמוך ביותר מאז 2007 ועומד על 9%. האם דבורי הדבש מפסיקות להעלם?
קרא עוד

 

שימלאו זכויותינו כרימון

מזה 40 שנה שמפתחים זנים חדשים של רימון בנוה- יער. כיום ישנם 150 טיפוסים המהווים את הבסיס להשבחה ולמחקר בארץ. "עמק" ו"שני- יונאי" הם הדור הצעיר והמבטיח של זני הרימונים בעלי פוטנציאל מסחרי עתיר. קצת על עולמם של הרימונים מד"ר דורון הולנד.
קרא עוד

 

סיור מקצועי לכלל עובדי המינהל יתקיים השנה במחזור אחד בין התאריכים 26-27 בנובמבר (בימים רביעי- חמישי). אנו נתארח במלון "דניאל" בים המלח. אנא שריינו את המועדים.  

 


Sent by V.I.Plus email marketing
מעודכן לתאריך: 08/01/15 11:55
95 שנה למכון וולקני
דוברות
כתבו עלינו
וולקניפדיה
הודעות לעיתונות
ידיעון
איגרות לידידים
סמלים
govi semel
כל הזכויות שמורות © 2013, מדינת ישראל תנאי שימוש I צור קשר I דרושים I שאלות נפוצות I מנהל האתר