En I עב
חיפוש
אנשים | אתר
שלום אורח | כניסה
משרד החקלאות ופיתוח הכפר I מדינת ישראל       
research_title.gif research_logo.gif
הנהלה מרכז מידע - ספריה תלמידי מחקר יחידה עסקית דוברות מכוני מחקר אודות
שלח באימייל הדפס
דן רימון (רימלנד)
Dan Rymon (Rymland)

תולדות חיים

דן רימון נולד בתל-אביב בשנת 1940. סיים את ביה"ס התיכון "אהל שם" ברמת גן. בשנת 1957 התגייס לצה"ל, שירת בנח"ל, ולאחר מכן היה חבר קיבוץ להב.

בשנת 1964 סיים תואר ראשון (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, האוניברסיטה העברית, ירושלים. תואר שני (M.Sc) הוענק לו מהאוניברסיטה העברית בשנת 1967 על עבודה בתחום ה'מועצות לייצור ושיווק בחקלאות' כשנושא המחקר התמקד במועצה לענף החלב בישראל ובענף בכלל. העבודה נעשתה בהדרכתו של פרופ' עזרא סדן.

את התואר השלישי, (Ph.D) סיים באוניברסיטת סנט אישטוואן בבודפשט, הונגריה בנושא: "מחזורי חיים של מוצר בשיווק של פרחים באירופה".

בשנים 1966 עד 1974 היה בתפקיד כלכלן ראשי ויועץ כלכלי במועצה לענף החלב בישראל, ובשנים 1974-1976 יועץ לענייני פיתוח עסקי (תוך שימת דגש על תחום השיווק) בקואופרטיב גדול לשיווק מוצרי חלב (CCPL) בריו-דה-ז'נירו, ברזיל.

בשנת 1976 החל לעבוד במחלקה לכלכלת מו"פ, בניהולו של ישי ספרים, במינהל המחקר החקלאי בבית דגן.

הישגים מדעיים

במסגרת עבודתו שקד על פיתוח מודלים כלכליים לשיפור קבלת ההחלטות של מנהלי המינהל ופיתח מודלים שיווקיים חדשניים לשם שילוב ידע מתחום זה בקבלת החלטות של חוקרים בתחום נושאי העבודה שלהם. דגם מחזור החיים של מוצר, שמנהלים וחוקרים רבים התכחשו לתקפותו פותח, הוכח, הודגם ויושם על ידו בנושאי מחקר רבים, בתחילה בפרחים וצמחי נוי ואחר כך גם בירקות ובעצי פרי בשיתוף פעולה פורה עם חוקרים רבים במינהל המחקר.

המחלקה לכלכלת מו"פ הייתה המחלקה הראשונה בארץ שטיפלה בנושאים של קבלת החלטות כלכליות ושיווקיות בהתייחס למחקר ופיתוח בכלל ובחקלאות בפרט בראייה לעתיד [Ex-Ante] (ולא כסיכום העבר) וכתמיכה למקבלי החלטות.

דן רימון פרסם עשרות מאמרים מקצועיים בספרות הבינלאומית, מאמרים לתועלתם של חקלאי ישראל, דו"חות של מחקרים שונים ושל תכנון בתחומים שונים, פרקים בספרים מדעיים ועוד. במשך מספר שנים ניהל את המחלקה לכלכלה מחקר ופיתוח ועד פרישתו לגמלאות.

תרומה ופעילות ציבורית במינהל המחקר החקלאי ומחוצה לו:

בשנים 1991-1994 היה חבר בהנהלת המינהל ואחראי לנושאי המימון (תקציב ותוכניות עבודה) ולאחר מכן – לקידום השיווק.

בכל שנות עבודתו במינהל היה דן מרצה בטכניון לכלכלה ולשיווק ובמוסדות אקדמיים נוספים בארץ. פיתח בטכניון תחום חדש בפקולטה להנדסה חקלאית – ייזום, תכנון, הקמה, הרצה והפעלה של מערכות חקלאיות שלמות". במשך כחמש שנים הרצה בקורס לעשרות תלמידים.

נושאים בהם התמחה: כלכלה, ניהול ושיווק במכללות אחדות – רופין, המכללה למינהל והמכללה האקדמית של תל אביב יפו.

במרוצת השנים היה מעורב בפעילות של תכנון, ייעוץ והעברת טכנולוגיה לארצות רבות, בעיקר ארצות מתפתחות, במיוחד באמריקה המרכזית ובאמריקה הדרומית. ריכז צוותים בינתחומיים לביצוע פרויקטים של פיתוח בארצות אחדות.

היה חבר בועדות מקצועיות ומועצות מנהלים בארץ ובעולם. בין השאר, היה פעיל במכון היצוא, בתמיכה מקצועית למועצות יצור, למו"פים אזוריים ועוד.

הפרישה לגמלאות

בשנת 2002 פרש פרישה מוקדמת לגמלאות.

מאז הפרישה הוא יועץ פרטי בתחומי התמחותו, בארץ ובארצות אחרות.

כמו כן מלמד מאז, במכללה האקדמית של תל-אביב יפו, שני קורסים לתלמידי ניהול וכלכלה (בשנה ג'): 'ניהול וכלכלת ביוטכנולוגיה' ו'שיווק גלובלי'.

בשנת 2005 - בשותפות עם פרופ' יואב שריג - פעל להקמת חברה מתמחה בענף הרימונים בשם Pomeg-Tech Ltd. – ומאז הוא מנהלה הכללי (CEO). החברה שמה לה למטרה לקדם, למסחר ולשווק בכל העולם את הטכנולוגיה שפותחה בענף על כל רכיביה: הנחלת הידע בשתלנות ובגידול הפרי, בעיבוד התוצרת – עם דגש על הפקת הגרגרים מהפרי (עם מיכון שפותח במינהל ומוגן פטנטים בעולם), בייצור מיץ איכותי ושיווק של רימונים כפרי טרי ושל מוצרים נוספים מרימונים, כגון: יין רימונים, תמציות חומרים בעלי ערך מוסף רב ועוד.

 

ערכה עמליה ברזילי, 2009

מעודכן לתאריך: 22/03/09 12:39
ותיקי המינהל ותרומתם
המכון לגידולי שדה
המכון להגנת הצומח
המכון לבעלי חיים
המכון למטעים
המכון לחקר איכות תוצרת חקלאית ומזון
המכון להנדסה חקלאית
תחנת המחקר נוה יער
תחנת המחקר גילת
'אילנות'
סמל מנהל המחקר החקלאי
מדעניות חלוצות במחקר החקלאי בארץ ישראל
ציוני דרך
יצחק אלעזרי וילקנסקי-וולקני, "חוזה המחקר החקלאי"
ההיסטוריה של המיכון החקלאי בישראל: 1965-1947
המכון למדעי הקרקע, המים והסביבה
חוות בן-שמן
מורשת מחקר צמחי נוי ופרחים בישראל
govi semel
כל הזכויות שמורות © 2013, מדינת ישראל תנאי שימוש I צור קשר I דרושים I שאלות נפוצות I מנהל האתר